Aşağıda bulunan 'hizmetten yararlanma koşulları' hizmetten yararlanmaya başlanılmadan önce dikkatlice okunmalıdır.
Educall hizmetinden yararlanılması bu koşulların dikkatlice okunduğu ve aynen kabul edildiği ve bunlara aykırı davranışların sadece kullanıcı için hukuki ve cezai sorumluluklar gerektireceğini anladıklarını kabul anlamına gelir. Eğer herhangi bir kullanıcı bu koşulları kabul etmiyorsa, siteye giriş yapılabilmesi ve Educall hizmetlerinden yararlanma hakkı bulunmamaktadır.Educall.com sitesi, ticari ve gayri ticari bölümler içeren bir sitedir. Ücretsiz deneme hakkı kullanılmasında aramalar herhangi bir ücrete tabi değildir. Ancak aktif olarak hizmetin tamamından yararlanmak için alınması gereken paket veya paketler için belli miktarlarda ücret ödenmesi gerekmektedir. Educall fikri haklara saygılıdır. Aynı saygıyı kullanıcılarından da bekler. Hiçbir kullanıcı fikri hakları her ne şekilde olursa olsun ihlal etmek anlamını taşıyacak biçimde Educall'den yararlanamaz. Yine, Educall'in isim hakkı, içeriği, tüm doküman, program ve scriptlere ait hakları saklıdır. Sayfalarda aksi belirtilmediği sürece, site içindeki hiçbir doküman, sayfa, grafik, tasarım unsuru ve diğer unsurlar izin alınmaksızın kopyalanamaz, başka yere taşınamaz, alıntı yapılamaz, internet üzerinde veya her ne suretle olursa olsun yayınlanamaz ve kullanılamaz.Kullanıcı, aşağıda sınırlı olmamak üzere sayılan ve sayılmayıp bu nitelikte olan, kullanıcının Educall ile ilgili tüm aktivitelerinden tamamı ile kendisi sorumlu olup bu gibi durumların ortaya çıkması halinde kullanıcının yararlanma hakkı münhasıran Educall tarafından durdurulabilir.

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ
1.TARAFLAR
İşbu Sözleşme aşağıdaki taraflar arasında aşağıda belirtilen hüküm ve şartlar çerçevesinde imzalanmıştır.
A.‘ALICI’ ; (sözleşmede bundan sonra "ALICI" olarak anılacaktır)
B.‘SATICI’ ; Educall - ” Tayateks Eğitim ve Dan.Dış Tic.Ltd.Şti. (sözleşmede bundan sonra "SATICI" olarak anılacaktır)
AD- SOYAD: Sitede; öğrenciye ait kullanıcı sayfasın da yer almaktadır.
ADRES: Sitede öğrenciye ait kullanıcı sayfasın da belirtildiği üzeredir.
İş bu sözleşmeyi kabul etmekle ALICI, sözleşme konusu siparişi onayladığı takdirde sipariş konusu bedeli ve varsa kargo ücreti, vergi gibi belirtilen ek ücretleri ödeme yükümlülüğü altına gireceğini ve bu konuda bilgilendirildiğini peşinen kabul eder.

2.KONU
İşbu Sözleşme, ALICI’nın, SATICI’ya ait internet sitesi üzerinden elektronik ortamda siparişini verdiği aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerini düzenler.
Listelenen ve sitede ilan edilen fiyatlar satış fiyatıdır. İlan edilen fiyatlar ve vaatler güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir.

3. SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN/ÜRÜNLER BİLGİLERİ
3.1. Malın /Ürün/Ürünlerin/ Hizmetin temel özelliklerini (türü, miktarı, marka/modeli, rengi, adedi) SATICI’ya ait internet sitesinde yayınlanmaktadır. Satıcı tarafından kampanya düzenlenmiş ise ilgili ürünün temel özelliklerini kampanya süresince inceleyebilirsiniz. Kampanya tarihine kadar geçerlidir.
3.2. Listelenen ve sitede ilan edilen fiyatlar satış fiyatıdır. İlan edilen fiyatlar ve vaatler güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir.
3.3. Sözleşme konusu mal ya da hizmetin tüm vergiler dâhil satış fiyatı ödeme sayfasın da;
kredi kartı ile yada banka havalesi ile yapıldığı biçimde ödemelerim sayfasında da gösterilmiştir.
3.4. Herhangi bir şekilde talep doğrultusun da konu eğitim için materyallerin ve hizmet karşılığı oluşan faturanın sevkiyat masrafı olan kargo ücreti ALICI tarafından ödenecektir.
Fatura teslim : Fatura sitede yer alan eğitim paketleri ve ödemelerim sayfasın da yapılacak ödeme sürecinin tamamlanmasını takiben fatura adresine teslim edilecektir.
3.5. İşbu Sözleşme ticari amaçlarla yapılmaktadır.

Konuşma Kulübü’ne katılma sözleşmesi;

1- Konuşma Kulubü’nde öğretmenimiz moderatör olarak görev yapmaktadır. Kendisinin bildirimlerine ve yönlendirmelerine uymanızı rica ederiz.
2- Konuşma Kulubü’nde Skype programı kullanılmaktadır. Konuşmaya başlamadan önce Skype programının cihazınızda yüklü olduğundan ve programa giriş yaptığınızdan emin olunuz.
3- Konuşma Kulubü’nde Skype programı kullanıldığı için konuşmaya katıldıktan sonra, Skype kullanıcı adınız ve profil fotoğrafınız diğer katılımcılar tarafından görülebilecektir.
4- Olabilecek herhangi bir uygunsuz durumda(konuşmayı sabote etmek, uygunsuz görüntü, kişisel tartışmaya girmek vb.) öğretmenimiz ilgili katılımcıyı gruptan çıkarma hakkına sahiptir.
5- Herhangi bir katılımcının öğretmeni veya diğer katılımcıları gruptan çıkarmaya çalışması ya da dışarıdan bir kişiyi gruba eklemesi gibi durumlarda öğretmenimiz bu kişiyi gruptan çıkarma hakkına sahiptir.
6- Konuşma Kulubü, online ortamda uzun süren bir aktivitedir. Konuşma Kulubü’ne katılmadan önce cihazınızın şarjının yüksek seviyede, internet bağlantısının da yeterli olduğundan emin olunuz.
7- Konuşma Kulubü’nün verimli geçmesi açısından ses kalitesi çok önemlidir. Teknik sorunlardan dolayı bağlantınız konuşmayı olumsuz etkiliyorsa veya arka plandan rahatsız edici sesler geliyorsa öğretmenimiz ilgili kişiyi gruptan çıkarma hakkına sahiptir.
8- Konuşma Kulubü’nden daha yüksek verim alabilmeniz açısından konuşma sırasında kulaklık ve mikrofon kullanmanızı öneririz.

HİZMET ŞARTLARI
1. Educall herhangi bir sebep ve mazeret (teknik arıza ve aksaklık vs.) bildirmeden hizmeti durdurma veya ara verme hakkına sahip değildir, aksi takdirde hizmet alan kişinin iş bu sözleşmeye itirazı geçerli olacaktır.

2. Hizmet alan kişi dil seviyesi belli olana kadar herhangi bir doküman (e-kitap vs.) tarafına yollanmayacaktır. Dil seviyesi hafta içi her gün sabah 10.00 ile gece 23.00 saatleri arasında gerçekleştirilen 3-5 dakikalık ücretsiz konuşma ile belirlenecek, dokümanlar bu tarihten itibaren hizmet alan kişiye bir web sayfası üzerinden yollanacaktır.

3. Educall dil eğitmenleri veya çalışanları kişisel bilgilerini hizmet alan kişi ile paylaşmamaktadır. Educall dil eğitmenleri veya çalışanları hizmet alan kişi tarafından herhangi bir baskı, üslup bozukluğu, adap, terbiye ve ahlak kurallarına uygun olmayan yaklaşımlara maruz kaldıkları takdirde veya konuşmalarda din, politika vb. gibi konuşmaların yapılması durumunda Educall iş bu sözleşmeyi tek taraflı olarak fesih etme hakkına sahiptir.

4. Hizmet alan kişi herhangi bir sebep ve mazeret bildirmeden üst üste 5 gün eğitim aramalarına katılmadığı takdirde Educall vermiş olduğu hizmeti tek taraflı olarak durdurma hakkına sahiptir.

5. Educall herhangi bir bildirim yapmadan eğitmen değiştirme hakkına sahiptir. Eğitmen rahatsızlığı vb. durumlarda derslere yedek eğitmenler girmektedir. Bu ve benzer durumlarda derslerin ertelenmesi ya da bu derslerin telafisi söz konusu değildir. Bu durumların takibi Educall tarafından gerçekleştirilmemektedir.

6. Hizmet alan kişi sözleşme imzalandığı tarihten itibaren bireysel hizmet bedelini 2 gün içerisinde peşin ödemeyi kabul eder. Bu bedel, takip eden süre sonunda 2 iş günü içerisinde hizmet alan kişi tarafından ödenmediği takdirde Educall hizmeti tek taraflı olarak durdurma hakkına sahiptir. Educall, öğrencilerine göndereceği fatura ve benzeri belgeleri kargo ile teslim etmektedir ve tüm kargo ücretleri alıcıya aittir.

7. Hizmet alan kişi hizmet ve sözleşme süresi boyunca hizmet aldığı iletişim bilgilerini (telefon, e-mail) Educall yetkilisine bildirerek değiştirme hakkına sahiptir. Hizmet verilen paketler arasında paket değişikliği ya da süre değişikliği söz konusu değildir. Hizmet alan kişi derslerini başka bir kişiye devretme hakkına sahip değildir. Hizmet alan kişiden gelen bu tip talepler Educall tarafından reddedilecektir.

8. Hizmet alan kişi eğitim saatinde telefona cevap vermediğinde görüşme süresince 3 defa daha aranır. Eğitmen öğrenciden yanıt alamazsa o günkü ders işlendi olarak kabul edilir ve diğer günlere eklenmez.

9. Öğrenci 3 aylık eğitim süresi içerisinde 15 gün, 6 aylık eğitim süresi içerisinde 30 gün, 12 aylık eğitim süresi içerisinde 60 gün ders ertelemesi hakkına sahiptir ve Educall belirtilen sayıların üzerinde ders ertelemesi yapacağını taahhüt etmez. 3 aylık paketlerde ders dondurma hakkı bulunmamaktadır. Öğrenci 6 ay ve 12 aylık eğitim süreçlerinde 1 kez, en çok 2 aylık olmak koşuluyla ders dondurma hakkına sahiptir. Ders dondurma işlemlerinin 5 ders gününü geçmesi durumunda eğitmen ve ders saati garantisi verilmemektedir. Ayrıca ders dondurma süresinin toplamda 2 ayı aşması durumunda Educall öğrencinin derslerini vermeme hakkına sahiptir.

10. Educall dersleri 3, 6 ve 12 aylık olarak sunulmaktadır. Belirlenen periyotların bitişi ile bitirilen paket hakları yeni pakete devredilmez. Ayrıca belirlenen periyotların başlangıç ve bitiş tarihleri aynı güne denk getirilir. Örneğin 3 aylık kayıt olup 10 Mart tarihinde eğitime başlayan öğrenci 10 Haziran tarihine kadar eğitim alır. Bitiş tarihinin hafta sonuna denk gelmesi durumunda bitiş tarihi olarak Cuma günü belirlenir. Educall hizmetlerini, merkezi Amerika'da bulunan şirketler aracılığı ile vermektedir. Eğitmenlerle ilgili cinsiyet bilgisi hariç herhangi bir şahsi bilgi (ad soyad, yaş, etnik köken, üniversite vb) bu şirketlerle yapılan sözleşmeler gereği hizmet alan kişiler ile paylaşılmamaktadır. Bu bilgilerden dolayı oluşabilecek ihtilaflardan dolayı Educall kesinlikle sorumlu tutulamaz, sorumluluk kabul etmez. Ayrıca Educall eğitim aralığında bulunan resmi tatil, özel günler sebebiyle oluşan tatil durumlarında ders vermeyi, öğrencilere aylık belirli gün sayısı ve kur sayısı taahhüt etmez.

11. Educall eğitim sisteminde, öğrencilik durumu aktif ya da pasif olan tüm öğrencilerimiz, sisteme yönlendirdikleri ve kayıt olup ödeme işlemleri tamamlanmış her öğrenci için %5 referans indirimi kazanırlar ve ayrıca Facebook-Twitter-Linkedin den bizi takip edin %5 indirim kazanın. Program ücretinin tamamı peşin ödendiğinde ise %7 indirim kazanılır. Aynı anda iki indirimden (%5 + %7) faydalanılabilir. Kazanılan referans indirimleri o ay için 1 sefere mahsus kullanılabilir. Öğrencinin sistemde sahip olduğu referans indirimleri hiçbir şekilde paraya ve derse çevrilemez, başka bir öğrenciye devredilemez, indirim oranının para şeklinde iadesi talep edilemez ve referans indirimi başlı başına bir kampanya olduğundan, kullanılması durumunda öğrenci diğer kampanyalardan faydalanamaz.

12. Sisteme kayıt olan her öğrenci kendisine ait referans numarasını öğrenci ekranlarından görebilmektedir. Referans sistemi 01.07.2014 tarihi itibariyle devreye girmiştir. Bu tarihten önce yönlendirilmiş öğrencilerle ilgili herhangi bir hak talep edilemez. Educall yapmış olduğu tüm kampanyaları, resmi web sayfası üzerinden öğrencilerine duyurmaktadır. Educall olarak verilen eğitim programında ve kullanım sözleşmesinde değişiklik yapma hakkını her zaman saklı tutar.

13. Kullanıcı Şartlarında Educall bilgilendirme amaçlı sms veya e-mail gönderimini sağlar ve üye bunu kabul ettiğini belirtir.

14. Educall, internet üzerindeki gizliliğinizi korumak konusuna azami ölçüde özen göstermektedir. Toplayacağı hiçbir bilgiyi, kesinlikle üçüncü taraflarla paylaşmayacaktır. Educall, müşteri ve kullanıcılardan sağlanan kişisel / özel bilgilerinin gizliliğine ve kanuna uygun şekilde işlenmesine büyük önem vermektedir. Educall, bilgi kayıtlarının doğru ve güncel tutulması için gerekli önlemleri alır.

15. Alıcı, satın aldığı Online eğitim paketi bedelini ödemez veya banka kayıtlarında iptal ederse, Educall un online eğitim hizmeti verme yükümlülüğü sona erer.
Educall’un öngöremeyeceği mücbir sebepler oluşursa; online eğitim hizmeti geçici süre ile durdurulur. Bu durum Alıcı’ya bildirilir. Alıcı, isterse eğitim sürecini iptal edebilir veya engel ortadan kalkana dek eğitim programının ertelenmesini talep edebilir. Alıcı eğitim programını iptal ederse; ödemeyi kredi kartı veya eft/havale seçeneklerinden herhangi biriyle yapmış ise bu iptalden itibaren yine 14 gün içinde ürün bedeli bankaya iade edilir, ancak bankanın alıcının hesabına 2-3 hafta içerisinde aktarması olasıdır.

16. İş bu sözleşmeden dolayı ihtilaf vukuunda İstanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkili olacaktır. Sözleşme onayı online ortamda alıcının eğitim sürecine başlamak için Educall.com sitesine kullanıcı adı ve şifresi ile girişini takiben sözleşme sonunda ki kabul ediyorum işaretleyip, onayla seçeneğini tıklaması sonucu tarafların karşılıklı rıza ve muvafakatleriyle imza edilmiş olarak kabul edilir.
GİZLİLİK POLİTİKASI

1. Giriş
Tayateks Eğitim ve Dan. Dış Tic. LTD. ŞTİ (“Bundan böyle kısaca “Educall” olarak anılacaktır.) olarak kişisel verilerinizin korunmasına önem vermekteyiz. Bu kapsamda 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“Bundan böyle kısaca “KVKK” olarak anılacaktır) kapsamında, Veri Sorumlusu olarak sizlere daha iyi hizmet verebilmek adına, işbu Gizlilik Politikası (“Bundan böyle kısaca “Politika” olarak anılacaktır) ile tarafımıza iletmiş olduğunuz kişisel verilerinizi ne şekilde ve hangi amaçlar ile topladığımızı, depoladığımızı, aktardığımızı ve kullandığımızı sizlere açıklamak ve sizlere KVKK kapsamında sahip olduğunuz hakları hatırlatmak istiyoruz.

2. Politika Hakkında
Bu Politika, Educall’ya iletmiş olduğunuz kişisel verileriniz nedeniyle Educall ile aranızda doğmuş ilişkinin temel ayrıntılarını belirlemektedir. Bu politika tüm Educall olarak https://www.educall.com internet sitemiz ve Educall uygulamamız üzerinden verdiğimiz hizmetler için geçerlidir. Educall hizmetlerinin kullanım şartlarına ( ……………. ) metninden ulaşabilirsiniz.
Educall olarak sizlere daha iyi hizmet verebilmek adına sizlere yeni hizmetler sunabilir veya sizlere sunduğumuz hizmetleri geliştirebiliriz. Bu yeni hizmetler veya geliştirmelerimiz kapsamında kişisel verilerinizi toplama veya işleme yöntemlerimizde herhangi bir değişiklik gerçekleşirse işbu Politika’yı güncelleyeceğimizi belirtmek isteriz.
Bu Politika’nın amacı:
 • 1. Sizinle ilgili hangi kişisel verilerinizi topladığımızı, topladığımız kişisel verilerinizi kullanma nedenlerimizi ve kimlerle paylaştığımızı,
 • 2. Toplandığımız ve işlediğimiz kişisel verilerinizi size daha iyi bir hizmet sunabilmek için nasıl kullandığımızı,
 • 3. Topladığımız ve işlediğimiz kişisel verilerinizin hangi hukuki sebeplerle işlendiğini ve
 • 4. Topladığımız ve işlediğimiz kişisel verileriniz ile ilgili haklarınızı sizlere şeffaf bir şekilde anlatmaktır.


3. Tarafımızca işlenen Kişisel Verileriniz ve Bunların İşlenme Amaçları
Kişisel Veri Kategorileri Kişisel Veri Tipleri
Kimlik
 • Ad
 • Soyad
İletişim
 • Telefon
 • E-posta
Müşteri İşlem
 • Satın Alınan Eğitim Paketi Bilgisi
 • Sistem içinde yapılan dersler
 • Sınav Sonuçları
 • Talep/Şikayet
Pazarlama
 • Alış Veriş Geçmişi Bilgileri
 • Çerez Kayıtları
 • Kampanya Çalışması ile Elde Edilen Bilgiler
İşlem Güvenliği
 • IP Adresi
Görsel ve İşitsel Kayıtlar
 • Eğitmenler ile yapılan görüşmlerin ses kayıtları
 • Eğitmenler ile yapılan görüşmelerin görüntü kayıtları
 • Seviye tespit sınavlarında çekilen fotoğraflar
Değerlendirme
 • Eğitmenlerin Öğrenci Hakkında Yaptığı Değerlendirmeler

Educall olarak internet sitemiz üzerinden üye olmak ve eğitimlerimizden yararlanmak istediğinizde yukarıda kategorize olarak belirttiğimiz kişisel verilerinizi aşağıdaki amaçlar kapsamında işlemedikteyiz.

· Kimlik Veri Kategorisine Ait Verilerinizi;
Denetim ve Etik Faaliyetlerinin Yürütülmesi, Faaliyetlerin Mevzuata Uygun Yürütülmesi, Firma/Ürün/ Hizmetlere Bağlılık Süreçlerinin Yürütülmesi, Görevlendirme Süreçlerinin
Yürütülmesi, Hukuki İşlerin Yürütülmesi ve Takibi, İç Denetim/Soruşturma/İstihbarat Faaliyetlerinin Yürütülmesi, İletişim Faaliyetlerinin Yürütülmesi, İş Faaliyetlerinin Yürütülmesi, İş Süreçlerinin İyileştirilmesine Yönelik Önerilerin Alınması ve Değerlendirilmesi, Mal/Hizmet Satış Sonrası Destek Hizmetlerinin Yürütülmesi, Mal/Hizmet Satış Süreçlerinin Yürütülmesi, Müşteri İlişkileri Yönetimi Süreçlerinin Yürütülmesi, Müşteri Memnuniyetine Yönelik Aktivitelerin Yürütülmesi, Pazarlama Analiz Çalışmalarının Yürütülmesi, Reklam/Kampanya/Promosyon Süreçlerinin Yürütülmesi, Talep ve Şiketlerin Takibi.

· İletişim Veri Kategorisine Ait Verilerinizi;
Denetim ve Etik Faaliyetlerinin Yürütülmesi, Faaliyetlerin Mevzuata Uygun Yürütülmesi, Firma/Ürün/Hizmetlere Bağlılık Süreçlerinin Yürütülmesi, Görevlendirme Süreçlerinin Yürütülmesi, Hukuki İşlerin Yürütülmesi ve Takibi, İç Denetim/Soruşturma/İstihbarat Faaliyetlerinin Yürütülmesi, İletişim Faaliyetlerinin Yürütülmesi, İş Faaliyetlerinin Yürütülmesi, İş Süreçlerinin İyileştirilmesine Yönelik Önerilerin Alınması ve Değerlendirilmesi, İş Sürekliliğinin Sağlanması Faaliyetlerinin Yürütülmesi, Mal/Hizmet Satış Sonrası Destek Hizmetlerinin Yürütülmesi, Mal/Hizmet Satış Süreçlerinin Yürütülmesi, Müşteri İlişkileri Yönetimi Süreçlerinin Yürütülmesi, Müşteri Memnuniyetine Yönelik Aktivitelerin Yürütülmesi, Pazarlama Analiz Çalışmalarının Yürütülmesi, Reklam/Kampanya/Promosyon Süreçlerinin Yürütülmesi, Talep ve Şiketlerin Takibi, Ürün ve Hizmet Pazarlama Süreçlerinin Yönetilmesi, Yetkili Kurum ve Kuruluşlara Bilgi Verilmesi.

· Müşteri İşlem Veri Kategorisine Ait Verilerinizi;
Denetim ve Etik Faaliyetlerinin Yürütülmesi, Firma/Ürün/Hizmetlere Bağlılık Süreçlerinin Yürütülmesi, Görevlendirme Süreçlerinin Yürütülmesi, İç Denetim/ Soruşturma / İstihbarat Faaliyetlerinin Yürütülmesi, İş Faaliyetlerinin Yürütülmesi / Denetimi, İş Süreçlerinin İyileştirilmesine Yönelik Önerilerin Alınması Ve Değerlendirilmesi, İş Sürekliliğinin Sağlanması Faaliyetlerinin Yürütülmesi, Mal / Hizmet Satış Sonrası Destek Hizmetlerinin Yürütülmesi, Mal / Hizmet Satış Süreçlerinin Yürütülmesi, Müşteri İlişkileri Yönetimi Süreçlerinin Yürütülmesi, Pazarlama Analiz Çalışmalarının Yürütülmesi, Talep / Şikayetlerin Takibi, Yetkili Kişi, Kurum Ve Kuruluşlara Bilgi Verilmesi

· Görsel ve İşitsel Kayıtlar;
Denetim ve Etik Faaliyetlerinin Yürütülmesi, İç Denetim/ Soruşturma / İstihbarat Faaliyetlerinin Yürütülmesi, İş Faaliyetlerinin Yürütülmesi / Denetimi, İş Süreçlerinin İyileştirilmesine Yönelik Önerilerin Alınması Ve Değerlendirilmesi, Öğrencilerin Gelişimlerinin Takibi, Öğrencilerin Kendi Gelişimlerinin Takibi, Kurumumuz tarafından sunulan ürün ve hizmetlerin sizlerin beğeni, talep, kullanım alışkanlıkları ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi, Educall tarafından sunulan ürün ve hizmetlerden sizleri sizleri faydalandırmak için gerekli çalışmaların iş birimlerimiz tarafından yapılması, Sınav Güvenliğinin Sağlanması

· Pazarlama Veri Kategorisine Ait Verilerinizi;
Firma / Ürün / Hizmetlere Bağlılık Süreçlerinin Yürütülmesi, Mal / Hizmet Satış Süreçlerinin Yürütülmesi, Müşteri İlişkileri Yönetimi Süreçlerinin Yürütülmesi Pazarlama Analiz Çalışmalarının Yürütülmesi, Reklam / Kampanya / Promosyon Süreçlerinin Yürütülmesi, Ürün / Hizmetlerin Pazarlama Süreçlerinin Yürütülmesi

· İşlem Güvenliği Veri Kategorisine Ait Verilerinizi;
Bilgi Güvenliği Süreçlerinin Yürütülmesi, İş Faaliyetlerinin Yürütülmesi / Denetimi, İş Sürekliliğinin Sağlanması Faaliyetlerinin Yürütülmesi, Veri Sorumlusu Operasyonlarının Güvenliğinin Temini

· Değerlendirme
Öğrencilerin Sonuçlarının Değerlendirilmesi, Öğrencilerin Gelişimlerinin Takibi, Performans Değerlendirme Süreçlerinin Yürütülmesi,
Amaçları ile işlemekteyiz.

· Kredi Kartı Bilgileri
Educall olarak tarafımızca kredi kartı bilginiz işlenmemektedir.


4. Kişisel Verilerinizi Hangi Toplama Yöntemleri ve Hukuki Sebeplere Dayanarak İşlemekteyiz?
Yöntem Veri Kategorisi Hukiki Sebep
İnternet Sitesi Üzerinden Üye olunmak istendiğinde Kimlik, İletişim KVKK’nun 5. maddesinin (c) bendinde düzenlenmiş olan bir sözleşmenin kurulması veya ifası ile doğrudan doğruya ilgili olması kaydıyla için veri işlemenin gerekli olması

KVKK’nun 5. maddesinin (ç) bendinde düzenlenmiş olan veri sorumlusunun hukuki yükümlülüğünü yerine getirmesi için veri işlemesinin zorunlu olması
App üzerinden üye olunmak istendiğinde Kimlik, İletişim KVKK’nun 5. maddesinin (c) bendinde düzenlenmiş olan bir sözleşmenin kurulması veya ifası ile doğrudan doğruya ilgili olması kaydıyla için veri işlemenin gerekli olması

KVKK’nun 5. maddesinin (ç) bendinde düzenlenmiş olan veri sorumlusunun hukuki yükümlülüğünü yerine getirmesi için veri işlemesinin zorunlu olması
İnternet Sitesi veya App üzerinden Hizmet Paketi Alınması Müşteri İşlem, Pazarlama KVKK’nun 5. maddesinin (c) bendinde düzenlenmiş olan bir sözleşmenin kurulması veya ifası ile doğrudan doğruya ilgili olması kaydıyla için veri işlemenin gerekli olması

KVKK’nun 5. maddesinin (ç) bendinde düzenlenmiş olan “veri sorumlusunun hukuki yükümlülüğünü yerine getirmesi için veri işlemesinin zorunlu olması”

KVKK’nun 5. maddesinin (f) bendinde düzenlenmiş olan ilgili kişinin temel hak ve özgürlüklerine zarar vermemek kaydıyla, veri sorumlusunun meşru menfaatleri için veri işlemesinin zorunlu olması
İnternet Sitesi Üzerinden Müşteri Şikayet ve Taleplerinizi ilettiğiniz Form Aracılığı ile İşlediğimiz Verileriniz. Kimlik, Müşteri İşlem, İletişim KVKK’nun 5. maddesinin (c) bendinde düzenlenmiş olan bir sözleşmenin kurulması veya ifası ile doğrudan doğruya ilgili olması kaydıyla için veri işlemenin gerekli olması

KVKK’nun 5. maddesinin (ç) bendinde düzenlenmiş olan “veri sorumlusunun hukuki yükümlülüğünü yerine getirmesi için veri işlemesinin zorunlu olması”

KVKK’nun 5. maddesinin (f) bendinde düzenlenmiş olan ilgili kişinin temel hak ve özgürlüklerine zarar vermemek kaydıyla, veri sorumlusunun meşru menfaatleri için veri işlemesinin zorunlu olması
İnternet Sitesi Üzerinden Yaptığınız İşlemler Müşteri İşlem, İşlem Güvenliği, Değerlendirme KVKK’nun 5. maddesinin (c) bendinde düzenlenmiş olan bir sözleşmenin kurulması veya ifası ile doğrudan doğruya ilgili olması kaydıyla için veri işlemenin gerekli olması

KVKK’nun 5. maddesinin (ç) bendinde düzenlenmiş olan “veri sorumlusunun hukuki yükümlülüğünü yerine getirmesi için veri işlemesinin zorunlu olması”

KVKK’nun 5. maddesinin (f) bendinde düzenlenmiş olan ilgili kişinin temel hak ve özgürlüklerine zarar vermemek kaydıyla, veri sorumlusunun meşru menfaatleri için veri işlemesinin zorunlu olmas
Telefon Aracılığı İle Yapılan İşlemler Görsel ve İşitsel Kayıtlar, İletişim KVKK’nun 5. maddesinin (c) bendinde düzenlenmiş olan bir sözleşmenin kurulması veya ifası ile doğrudan doğruya ilgili olması kaydıyla için veri işlemenin gerekli olması,

KVKK’nun 5. maddesinin (f) bendinde düzenlenmiş olan ilgili kişinin temel hak ve özgürlüklerine zarar vermemek kaydıyla, veri sorumlusunun meşru menfaatleri için veri işlemesinin zorunlu olması
Sunucularımıza eriştiğinizde otomatik olarak işlediğimiz verileriniz Pazarlama, İşlem Güvenliği KVKK’nun 5. maddesinin (ç) bendinde düzenlenmiş olan veri sorumlusunun hukuki yükümlülüğünü yerine getirmesi için veri işlemesinin zorunlu olması

KVKK’nun 5. maddesinin (f) bendinde düzenlenmiş olan ilgili kişinin temel hak ve özgürlüklerine zarar vermemek kaydıyla, veri sorumlusunun meşru menfaatleri için veri işlemesinin zorunlu olması


5. Çerezler Vasıtası ile İşlenen Verileriniz

Çerezler bir internet sitesi tarafından cihazınızda oluşturulan ve isim-değer formatında veri barındıran küçük metin dosyalarıdır. Çerezler, ziyaret ettiğiniz internet sitesinin cihazınızda bilgi saklamasını ve bu bilgileri sonraki ziyaretleriniz sırasında kullanmasını mümkün kılmaktadır. Bir internet sitesi tarafından oluşturulan çerezler siteye erişim için kullandığınız internet tarayıcısı tarafından saklanmaktadır.

Çerezler, günümüzde, internet teknolojilerinin önemli bir parçası haline gelmiştir ve temel işlevleri ziyaretçinin ve tercihlerinin hatırlanması ve cihazın tanınmasıdır. Buna bağlı olarak, neredeyse bütün erişim sağladığınız internet sitesinde çerez kullanımı söz konusudur.

Educall tarafından çerezler vasıtası ile toplanan kişisel verileriniz bu Politika ve Educall tarafından yönetilen internet sitesi için hazırlanmış olan Çerez Politikası’nda belirtilen amaçlar dışında kullanılmayacak olup, kişisel verileriniz KVKK’na aykırı bir şekilde işlenmeyecektir. Bu hususta, çerezlerin işlevi, hangi tür çerezlerin kullanıldığı ve çerez kullanımımız ile ilgili detaylı bilgi için lütfen Educall tarafından Sitemiz için hazırlanmış olan Çerez Politikası’nı inceleyiniz

6. Kişisel Verileriniz Kimlere ve Hangi Amaçlar ile Aktarılabilecektir

Kimlik, iletişim ve görsel işitsel kategorilerinde işlediğimiz verilerinizi, , gelişim peformasınızın değerlendirilmesi, talep ve şikayetlerinizin değerlendirilmesi ve müşteri memnuniyetine yönelik süreçlerimizin yütürülmesi amaçlarıyla, iş ortaklarımız, tedarikçilerimiz ve eğitmenlerimiz ile paylaşmaktayız.

Pazarlama veri kategorisinde işlendiğimiz verilerinizi, pazarlama analiz çalışmalarının yürütülmesi amacıyla tedarikçilerimiz ve iş ortaklarımız ile paylaşmaktayız.

İşbu Politika’nın 4. maddesinde kategorize edilmiş kişisel verileriniz, hizmetlerimizin güvenliğini sürdürmek veya ilgili mevzuat veya mahkeme talebi ya da diğer resmi düzenlemeler gereğince zorunlu olması veya herhangi bir hukuki ya da cezai soruşturmanın veya yasal sürecin desteklenmesi için gerekli olması hallerinde yetkili kurum ve kamu kuruluşları ile ve avukatlarımız ile paylaşmaktayız.


7. Politika’nın Güncellenmesi

Educall olarak bu Politika’yı kısmen veya tamamen değiştirme ya da içeriğini (ör. ilgili yasalarda yapılabilecek değişiklikler sonucunda) güncelleme hakkını saklı tutar. Bu tür değişiklikler yapılır yapılmaz Educall olarak sizleri bilgilendireceğiz, söz konusu değişikliklerin Web Sitesinde yayınlanır yayınlanmaz bağlayıcı olacağını sizlere belirtmek isteriz. Educall bu nedenle sizleri, Educall’u Kişisel Verileri nasıl topladığı ve kullandığı hakkında sürekli bilgi sahibi olabilmeniz adına Politika’nın en son güncellenmiş sürümünü görmek için bu Gizlilik Politikası’nı düzenli olarak ziyaret etmeye davet eder.


8. İlgili Kişi Olarak KVKK Uyarınca Sahip Olduğunuz Haklar ve Bu Haklara İlişkin Başvuru Usulü

Kanun’un 11. maddesi uyarınca veri sahipleri, şirketimize başvurarak;
 • Kişisel verilerinizin işlenip işlenmediğini öğrenme,
 • Kişisel verileriniz işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme,
 • Kişisel verilerinizin kullanımına ilişkin bize daha önce verdiğiniz herhangi bir izni geri alma,
 • Kişisel verilerinizin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme,
 • Yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme,
 • Kişisel verilerin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme,
 • Amaç, süre ve meşruiyet prensipleri dahilinde değerlendirilmek üzere silinmesini veya yok edilmesini isteme,
 • Kişisel verilerin düzeltilmesi, silinmesi ya da yok edilmesi halinde bu işlemlerin kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,
 • İşlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi durumunda aleyhinize bir sonucun ortaya çıkması halinde bu sonuca itiraz etme,
 • Kişisel verilerin kanuna aykırı olarak işlenmesi ve bu sebeple zarara uğramanız hâlinde zararın giderilmesini talep etme, haklarına sahiptir.


Kişisel verilerinize ilişkin olarak KVKK’nın “ilgili kişinin haklarını düzenleyen” 11. Maddesinde sayılan haklarınızla ilgili taleplerinizi, “Veri Sorumlusuna Başvuru Usul ve Esasları Hakkında Tebliğe” uygun olarak Şirketimizin Concord İstanbul B Blok Kat:17 Daire 135 Fikirtepe/Kadıkoy/İstanbul, İstanbul adresine yazılı olarak veya sistemlerimizde size ait olarak kayıtlı olan e-mail adresi üzerinden ……… kvkk@educall.com adresine elektronik posta yöntemi ile iletebilirsiniz.