REFERANSLAR


Sizden Gelenler


Haftanın 5 günü konuşma zorunluluğum olduğu için tembellik yapma ve erteleme gibi bir lüksüm olmadığından dolayı ister istemez faydalı olan bir eğitim. Yoğun çalışan birisi olduğum için bu zamana kadar kursa yazılıp gitme olanağım olmamıştı. Ve bu ihtiyacımı hep ertelemek zorunda kalmıştım. Educall’un en büyük faydası en başta yer ve zaman sorunu olamaması, sonra eğitimin birebir olması, eğitmenlerin yabancı olması ki bu kulak dolgunluğu ve telaffuz için çok önemli, Ayrıca gelişim takiplerini online yapmaları ses kayıtları testler vs. çok iyi tasarlanmış ve sıcak bir de davranmaları etkileyici diyebilirim. 4. Ayındayım ve halen devam ediyorsam memnunum demektir. Etrafımdakilere de tavsiye ediyorum. Konuşurken kendimi çok rahat ifade ediyorum. Hatta hiç çekinmeden proje sunum toplantıları vs. tek başıma bile gidebiliyorum, Educall’dan beklentim, telefonda konuştuğum kişiler ile tanışmak isterdim..

İnşaat Mühendisi

Yakup BÜLBÜL

Özel bir şirkette mali müşavir olarak görev yapıyorum. Educall a başlamaktaki amacım yıllardır ertelediğim İngilizce eğitiminin artık benim için zorunlu hale gelmesi idi. Şirket sahipleri yabancı uyruklu olduğu için ortak konuşabileceğimiz dil İngilizce idi. En çabuk ve pratik şekilde bu dile hakim olmak amacı ile başladım ve şu an onlarla gayet kolay iletişime geçebilmekteyim. Educall bana öncelikle iş hayatımda yardım almadan sorulanları cevaplama ve sorum olduğunda bunu anlatabilmek için büyük avantaj sağladı, ayrıca tatil vs. İngilizcenin ortak dil olduğu alanlarda söylenilenleri anlama, anlatma da büyük avantaj sağladı. Educall’u çevremdeki öğrenmek isteyip de bir türlü vakit ayıramayan insanlara tavsiye ediyorum hem zaman tasarrufu sağlıyorsunuz hem de yabancı hoca ile direk konuşarak kendinizi İngilizcenin tam orta yerinde bulup öğrenme isteğiniz katlanıyor. Sizlerle yaklaşık altı ay görüşmeler yaptık. Türk hocalarımın konu anlatımı, yabancı hocalarımın özveri ve sabırla öğretme istekleri gerçekten çok başarılı. Şu anki seviyem ile başladığım seviye arasındaki gelişmem fark edilir derecede büyük ve bu beni çok mutlu ediyor. Son zamanlarda ilk görüşme kayıtlarımı sistemden dinleyip gülüyordum. Bu gerçekten iş ve sosyal hayatta özgüveninizin artmasını sağlıyor. Son olarak Türk hocalarıma, yabancı hocalarıma ve sizlere çok teşekkür ediyorum. Fırsat buldukça yeni kelimeler öğrenmeye çalışıyorum. Gramer bilgisi artık iyice oturmaya başladı yeni kelimeler ile desteklemeye çalışıyorum. Şu an pre-intermediate seviyesindeyim ama biraz daha geliştirmek için Educall ile devam diyorum… Saygılarımla

Mali Müşavir

Aliye LEBLEBİCİ

Educall bankamızın kurumsal anlaşmalı olduğu bir kurum. Hedefim TOEFL sınavını geçmek. Henüz sınava girmedim ancak İngilizceyi daha rahat konuşmamda faydası oldu. Educall’un diğer kurslara göre en büyük avantajı zaman ve mekan sıkıntısı olmaması hocaların yabancı olması, hem İngilizce de hem de yaklaşımlarının yapıcı ve cana yakın olması. Şu ana kadar 15 kişiye tavsiye ettim, tavsiyeye devam da edeceğim.Saygılarımla,

Bankacı / Mevzuat Yönetmeni

N. Dilek Önde

Educall da aldığım eğitimin faydalı olduğunu düşünüyorum. Bu eğitimi telefonda almak yüz yüze almaktan daha zor ve benim için daha verimli. Educall’a üye bir arkadaşım tavsiye etti. Kendisi memnun kaldığı için ben de yaklaşık 2 aydır bu sistemle eğitim alıyorum ve ben de etrafımdakilere gönül rahatlığı ile tavsiye edebilirim. Sistem gayet başarılı kendini geliştiren bir sistem olduğunu biliyorum ve yazılı materyaller konusunda çok daha fazla beklentim bulunmakta.

Satın alma Müd.

Faruk Giray

Çok kıymetli Educall çalışanları, Sözlerime teşekkürle başlamak istiyorum. İngilizcemi geliştirdiğiniz ve akıcı bir konuşma yeteneğine kavuşmamı sağladığınız için öncelikle sizlere ne kadar teşekkür etsem kâfi olmayacağını da biliyorum. Sizlere bu düşüncelerimi yazmayı istedim. Eminim ki benim gibi düşünen daha nice insan vardır. Başlangıçta sizleri, faaliyet alanınızı, eğitim metotlarınızı bilmiyordum. İngilizce gelişimi konusunda her tarafta birçok faaliyet gösteren eğitim kuruluşu var. Ancak benim ihtiyacım olan başta akıcı konuşabilme yeteneği ve TOEFL gibi sınavlardan yüksek not alarak iş hayatım da fırsatların artık kaçmamasını sağlamak. Ben hali hazırda aylık ücretli çalışan birisi olmam nedeniyle sınırlı boş zamanımı eşimden, çocuklarımdan çalıp bir İngilizce kursuna, dershaneye gitmeyi de doğru bulmuyordum. Hem zaten bu yerlerin klasik anlayıştaki (derslere katılım ve zaman ayırt etme, okul yıllarımdaki gibi ödev yapma, ezberlenecek tonla kelime ve gramer kuralları vb. hususların zorunlu olduğu eğitim sistemi de bana ve yaşam düzenime pek uymuyordu.) eğitim faaliyet planları da benim ihtiyaçlarıma cevap veremeyecekti. Bir yandan mesleğim gereği İngilizcemi geliştirmem gerekiyordu. Çünkü birçok fırsat kaçıyordu. Sözün gelişi beğenmediğim insanlar bu imkânlardan faydalanıyordu. Çünkü bunlardan bazıları İngilizcelerini geliştirmek için önceden çok para vererek bir şekilde Amerika'ya veya İngiltere'ye giden insanlardı. Ancak benim Amerika'ya veya İngiltere'ye dil öğrenmek için gidecek ne zamanım ne de param vardı. En iyi dil öğrenme, yaşayarak ve bizzat Amerikalı, İngiliz birisinden ders almaktı. Bunu biliyordum. İşte bu duygu ve düşüncedeyken sizleri bulmak, Amerika'lı, İngiliz profesyonel eğitmenlerinizle örneği ülkemizde pek bulunmayan metotlar kullanarak sadece konuşarak İngilizceyi öğretmeyi vaat ediyordunuz. Denemekten ne çıkar dedim. Sizlerden Ocak 2015 ayından itibaren İngilizce öğrenim hizmeti alıyorum. Hem de telefonla, istediğim zamanda, esnek ve çeşitli konularla kelimeleri yabancı öğretmenlerle konuşarak, fazlaca bir gayret sarf etmeden, yaşayarak, konuşarak öğreniyorum. TOEFL, YDS notlarımda adeta bir patlama oldu. Maaşıma dil tazminatı eklendi. Terfim için engelim kalmadı. Yurt dışına yapılacak görevlendirmelerde, toplantılara katılım ve görüşmeler için yetkili kişiler tarafından artık ismim sıklıkla telaffuz edilmekte. Çok mutluyum. İyi ki varsınız. Bende emeği olan tüm Educall ailesine kucak dolusu sevgiler...

Sistem Mühendisi

Cem Dönmez

Tüm öğretmenlerimi çok seviyorum. Yabancı öğretmenlerimi de Türk öğretmenimi de çok seviyorum. Babam Educall’u çok bahsetti, ben de olur dedim. Şimdi herkes benimle İngilizce konuşmak istiyor. Amcamlar, halamlar öğretmenim... Okulda derslerim zaten iyiydi ama İngilizce internetten çalışarak ve bu konular hakkında telefonda öğretmenler ile konuşmak çok eğlenceli geçiyor.

3B Sınıfı Öğrencisi

Edanur KORKMAZ

Henüz iki aydır bu eğitimi almaktayım. İstediğim seviyeye gelemedim, fakat çok büyük bir gelişme gösterdiğimi düşünüyorum. Bu eğitim sonunda hedefime ulaşacağımı düşünüyorum. Bu sistemle konuşarak İngilizce öğrenmek çok keyifli ve İngilizce öğrenmede zamandan en büyük tasarrufu sağladığımı düşünüyorum. Yoğun iş hayatımda her zaman her yerde İngilizce öğrenmek benim için çok kolaylaştı. Herkese öneririm ve önerdim de. Şu anda kardeşim ve iki arkadaşım Educall’ da sisteminden faydalanmakta ve sürekli memnuniyetlerini bana anlatmaktalar. 2 aydır Educall’dayım. Eğitimimin daha başında olduğumu düşünüyorum ve daha fazla yol almam için bu eğitime devam etmekteyim. Öncelikle korkmadan ve çekinmeden İngilizce konuşabileceğimi öğrendim. En büyük katkısı yıllarca okulda bize öğretilen ezbere sistemden kaynaklanan “anlıyorum ama konuşamıyorum” sorunun ortadan kaldırması oldu.

Yoğun biri J

Murat ATLI

İş yerinde eğitim alan arkadaşım vasıtasıyla bilgi sahibi oldum. Öncelikle eğitim veren tüm öğretmenlerime teşekkürlerimi sunuyorum. Çünkü bana bu eğitimi sağlarken gösterdikleri sabır ve anlayış benim İngilizceyi rahat bir şekilde konuşmamı sağladı. Tüm Educall ailesine saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

Uzm. Doktor

Dilek Kara Şekerci

Bir şeyi çok istersiniz ama buna zaman ayıramazsınız ya, İngilizce benim için öyle. Arkadaşlarım da bende iyi okullar bitirdik yazı dili ve okuduğumu anlamamda sorun yok ama konuşma -0- Yoğun iş temposu hem de 2 çocuk babası olunca kursa gitmek nasip olmadı. Çeşitli kişiler ile internetten denedim ama seviye yerler altında. Bir arkadaşım Educall’dan bahsetti aslında hiç duymadığım bir yerdi. Şimdi 3. Ay ve “oh be” dedim . Sanırım bir 3 ay daha ayıracak zaman var sonra başka dillere yelken açacağım. Bilindik bir yöntem değil ama ne/nasıl yaptığınızın önemi yok elinize sağlık konularınız da hocalarınız da her zaman keyifli, Şimdi kızım programa dahil oldu daha 2. Haftasında ama o kadar heyecanlı ki ben bu işin telefonda bu kadar başarılı olacağına başta inanmamıştım, emeği geçenlerin eline sağlık.

Yazılım Uzmanı

Kemal Altınöz

Educall ailesine katılalı 5 ay olmakta ve şu an 5 ayın meyvelerini toplamak inanın çok mutluluk verici. İlk zamanlardaki anlayıp konuşamama, en basit kelimeyi bile konuşma esnasında aklıma getirememe, heyecandan sadece ‘’yes- no’’ demelerim şimdi yüzümde birer tebessüm halini alıyor. İlk zamanlarımla kıyaslama yaparsak şuan ki durumumdan gayet memnunum. Ama tabii ki öğrenmenin sonu yok. Şuan ki seviyem iş hayatımda ve gündelik hayatımda ilişki kurabilmem için yeterli olsa da , amacım en iyi seviyeye ulaşabilmek. İngilizce artık öyle bir şey ki bilememek insanı çok utandırıyor. Ben bunu kendi adıma çok yaşadım. Eğitimli bir insanın İngilizceyi bilememesi günümüzde artık en büyük eksiklik. Eğer ki kariyer hedefiniz de varsa karşınıza her bir adımda duvar örüyor ne yazık ki. Sürekli erteleme durumunda kalmıştım yoğun çalıştığım için, ta ki iş yerinde yabancı ortaklarla gerçekleştirilen bir sunuma katılana kadar. Sunum sonrası değerlendirme toplantısında herkesin görüşleri alınırken İngilizce yetersizliğimden dolayı konuya dahil olamamam kendime olan kızgınlığımı büyük bir azme dönüştürdü. Şuan toplantılara daha özgüvenle katılabiliyorum, iş tanımım biraz daha değişiklik gösterdi. Bu gelecek kariyerim için en büyük basamaklardan bir tanesi oldu benim için. Sadece iş hayatımda değil gündelik yaşamımda da en küçük örnekle; bir turiste yol tarifi yaparken bile kendime olan güvenim her defasında daha da artıyor. Artık eskisi gibi turist görünce kaçmıyorum J Educall’la beni tanıştıran iş arkadaşıma, sabırlı ve özverili çalışan diğer tüm Educall ailesi çalışanlarına teşekkürlerimi sunuyorum. Ölmeden önce yapılacaklar listemdeki bir maddenin daha üzeri çizildi, umarım bende bir başkalarının bu yöndeki eksiğini gidermekte vesile olurum.

Designer

Arzu Kendirci